Новини:

Митниця України розпочала роботу в режимі «єдиного вікна»

Державна фіскальна служба України (ДФСУ) впровадила пілотний проект роботи митниці в режимі «єдиного вікна».
Проект, що стартував з 1 Серпня, пройшов обкатку на Київській регіональній митниці. Запущено новий програмно-апаратне забезпечення, що забезпечує міжвідомчу інтеграцію з державними контролюючими органами та забезпечує безпаперовий доступ декларантів. «Ці програми працюють з нашою системою УКРІНФОРМ« 2006 Інспектор », і вони ж з 1 серпня працюють з системами наших колег - Госпродпотребслужби і Держекоінспекції, які здійснюють п'ять типів контролю - санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний. Таким чином, процес подачі документів для декларантів став набагато легше, простіше і ефективніше », - пояснив, коментуючи суть новації, глава ДФСУ Роман Насиров.
Проект просувається в рамках рішення кабміну України про проведення реформи в митній сфері. Базовим є нове програмне забезпечення, розроблене ДФСУ і включає три компоненти: робоче місце митника, інтерфейс з декларантом, модуль зв'язку із суміжними контролюючими інстанціями. Ці підсистеми об'єднані єдиною базою даних, що дозволяє повністю виключити дублювання подачі документів і використання паперових носіїв інформації.
На сьогодні «єдине вікно» має статус альтернативної процедури, що діє нарівні зі стандартною (паперової) технологією. Як повідомляє ДФСУ, перехід на обов'язкове використання «єдиного вікна» не планується.
Джерело: Ларді транс

Карта